بازگشت به کار در کرونا

بازگشت به کار در کرونا

بازگشت به کار در کرونا

آیا با صفر شدن آمار کرونا در ایران می توان به محل کار و زندگی عادی خود بازگشت؟ بر اساس گزارش ساینس مگ زندگی در اکثر چین بعد از دوران کرونا تقریبا به حالت عادی برگشته است. فروشگاه ها ، رستوران ها ، بارها و دفاتر برای تجارت آزاد هستند. فعالیت تولیدی در حال افزایش است. براساس برآورد یک شرکت ، سه چهارم نیروی کار چین از ۲۴ مارس دوباره به کار خود بازگشت اند.

دولت چین محدودیت ها را بسیار آهسته و روشمندانه کم می کنند. بسیاری از رستوران ها در ابتدا با ساعت های کوتاه و برای تعداد محدودی مشتری بازگشایی شدند اما اکنون ، درها برای همه باز است. همچنین چین مدارس ابتدایی و متوسطه در چندین استان را بازگشایی کرده اند و مدارس باید دمای دانش آموزان را بررسی کرنند . دانشگاه هایی بین المللی بصورت آنلاین به دانشجویان آموزش میدهند ، رویدادهایی که باعث جلب جمعیت می شوند هنوز ممنوع هستند. سالن های موسیقی زنده و سالن های ورزشی در بسیاری از شهرها بسته است. در ورودی های مترو و دروازه های کارخانه کنترل دما وجود دارد.

حال با توجه به کم شدن میزان شیوع در ایران و بازگشایی اداره جات و شرکت ها برای مراقبت از خود در بازگشت به محل کار در کرونا باید چه کارهایی کرد؟ در ادامه راهکارهایی جهت حفظ سلامتی خود در محل کار اورده ایم

رعایت فاصله

رعایت بیش از یک متر فاصله بین خودمان و دیگر کارمندان الزامی است. نصب یک اطلاعیه کوچک برای یادآوری این موضوع درمحل کسب بسیار می تواند مفید باشد همچنین در صورت وجود فضا چیدمان میزها و افرد با رعایت فاصله باشد.

ضد عفونی کردن سطوح

ضدعفونی کردن سطوح مشترک و یادآوری آن به کارکنان از  دیگر عامل برای پیشگیری از ابتلا به کرونا در محیط کار است و مکان هایی مانند دکمه آسانسور، نرده، سرویس حمل و نقل کارکنان بهتر است مرتب ضد عفونی شود.

آموزش کارکنان

در دوران بازگشت به کار در کرونا آموزش  نکات بهداشتی به کارکنان یکی از مهم ترین نکات در راستای پیشگیری از کرونا است و لازم است در محیط کاری به صورت جدی انجام شود، آموزش به کارمندان در زمینه نحوه  صحیح شستن دستها، آموزش به جهت رعایت فاصله یک یا دو متر، استفاده از وسایل حفاظت فردی بهتر است صورت بگیرد.

مدیریت جلسات

درمورد اینکه آیا یک جلسه چهره به چهره یا یک رویداد نیاز دارید ، تصمیم بگیرید. آیا می توان آن را با یک کنفرانس تلفنی یا یک رویداد آنلاین جایگزین کرد و یا اینکه جلسه یا رویداد را به گونه ای تقلیل داد که تعداد کمتری از افراد در آن شرکت کنند. از قبل مواد کافی از جمله دستمال و ضدعفونی کننده دست را برای همه شرکت کنندگان سفارش دهید. ماسک ها را در دسترس قرار دهید تا هرکسی که علائم تنفسی دارد از آن استفاده کند. از قبل از افراد بخواهید که اگر علائم بیماری یا احساس ناخوشایندی دارند در جلسه شرکت نکنند.

در صورت وجود فضا ، چیدمان صندلی ها را به گونه ای ترتیب دهید تا شرکت کنندگان حداقل یک متر از هم فاصله داشته باشند. و در صورت امکان پنجره ها و درها را باز کنید تا مطمئن شوید مکان به خوبی تهویه می شود.

افراد مشکوک به کرونا

افراد مشکوک به کرونا نباید به محل کار بیایند و در صورت امکان بصورت دورکاری کار کنند و در صورت تایید به داشتن کرونا به مدت دو هفته در خانه و یا بیمارستان قرنطینه شوند

حفظ روحیه در محل کار

این دوره، دوره بسیار سختی است که ما وارد آن شدیم اما شاهد نمونه ای بی سابقه از مردم در تمام دنیا هستیم که برای یک هدف مشترک متحد هستیم. تلاش کنیم تا روحیه خلاق و نوآور خود را حفظ کنیم تا شاید این یک فرصت برای شرکت ما در جهت تنوع دادن به نوع کسب و کار مان باشد و به عنوان همکار به یکدیگر کمک کنیم و روحیه همدیگر را تقویت کنیم به امید روزی که کرونا از این دنیا رخت بردارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.